הצעת חוק…


Share
הקוסם היהודי דייויד קופרפילד שתמיד חושב על דרכים להשתמש באמנות הקסמים לא רק כבידור

הקוסם היהודי דייויד קופרפילד שתמיד חושב על דרכים להשתמש באמנות הקסמים לא רק כבידור

אם הקוסם דייויד קופרפילד יצליח במשימתו הנוכחית, אמנות הקסמים תזכה בקרוב להכרה כאמנות מן השורה על ידי הקונגרס האמריקאי.
דייויד קופרפילד, הקוסם היהודי המפורסם בעולם שאמו נולדה וגדלה בישראל, כבר מזמן לא ביצע פעלול ראוותני כמו להעלים את פסל החירות או לחדור מבעד לחומה הסינית, אולם הוא ממשיך להיות אחד האמנים המצליחים בהיסטוריה עם למעלה מ500 הופעות בשנה וחשבון בנק שלא מבייש אף כוכב קולנוע מהשורה הראשונה. דייויד הוא גם הבעלים של מספר איים.
קופרפילד הוא שותף מלא להצעת חוק חדשה שהעלה סנטור מטקסס בפני הקונגרס שמטרתה "שימור, הבנה ועידוד אמנות הקסמים". קופרפילד, אחד הכוחות המניעים של ההצעה, הוא דוגמה לגבהים אליהם ניתן לצמוח דרך השליטה ברזי האמנות הזאת.
לטענתו, רק בשנות השמונים קיבלו התיאטרון, הג'אז והבלט הכרה בספר החוקים, וזאת בזכות חקיקה של הקונגרס. המטרה איננה קבלת תמיכה ממשלתית אלא לאפשר שמירה על זכויות יוצרים של אמנים, לעודד הכרה של מוסדות חינוכיים באמנות הקסמים ולאפשר לאמנות לצמוח לגבהים חדשים.

בעיתון ניוזוויק ראיינו אותו בנושא והנה קטע ממה שהיה לו להגיד:

כאשר אמן יוצר רעיון חדש והרעיונות הללו נגנבים, אותו אמן יכול ללכת לבית משפט ולתבוע את הזכויות שלו על היצירה. הוא מנסה לקיים את המשפחה שלו באמצעות הרעיונות הללו.

אבל כשזה מגיע לקסמים הממשלה אומרת לו שזו איננה אמנות אלא רק תחביב.

זה עומד להשתנות, ובהמשך זה גם יעזור לתלמידים לקבל מלגות ללימוד האמנות כי אם הקונגרס אומר שזאת אמנות – זאת אמנות.

יש הרבה אנשים שעדיין רואים את אמנות הקסמים כשליפת ארנבים מהכובע וחיתוך אישה לשניים, אבל זה כבר מזמן לא כך. בשנות השישים גם על הטלויזיה והרדיו חשבו – אלוהים, יש עירבוביה כל כך גדולה של שידורים ותוכניות… אבל היום יש פי עשר יותר דרכים של העברת מידע ובידור. בשבילי זהו אתגר נפלא.

המופע שלי עוסק כולו באימוץ הטכנולוגיה, האינטרנט, והקסם שסביבנו. הקסם לא קורה רק על הבמה אלא בתוך הקהל. יש חלליות שמרחפות מעל לראשי הצופים ודינוזאורים שנכנסים עד לשורה השישית בתיאטרון. השפה איננה של נוצות, פרחים ונערות בלבוש מינימלי. זאת שפה אחרת עם סיפורים על משפחה ודברים שיוצרים הזדהות. עכשיו שלכל אחד יש טכנולוגיה מדהימה בתוך הכיס שלו זהו אתגר ממשי. נסה לגרום לקסם להתרחש בתוך התנאים הללו, תוך שימוש באמצעים האלה.

לדעתי, הכרה בקסמים כאמנות זה דבר שכבר מזמן היה צריך לקרות, ולא רק באמריקה.

ומה דעתך?

 

יומקסים!

 

אורי

Share

אודות קוסם ומנטליסט - אורי אשכנזי

אורי אשכנזי - קוסם ומנטליסט. כקוסם יש לי את המקצוע ההגון ביותר: אני מבטיח לכם שאני "אעבוד עליכם", ואז אני מקיים בדיוק את מה שהבטחתי… למרות שאני מייצר אשליות, התשוקה האמיתית והחיפוש המתמיד הוא אחר האמת… זו שנמצאת נסתרת תמיד, אבל משפיעה על הכל. הקסם האמיתי. מעט מהדברים הללו אני גם מפרסם במאמרי האתר. אני נהנה מאוד להקסים אנשים ולגרום להם לראות דברים אחרת. מקווה לפגוש ולהקסים גם אותך! Ori Ashkenazy OMG - Magic that makes sense! - Shows, Lectures, Magical Promotional Attraction

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

10 + 15 =