משקאות חינם – רוצה?

טריק בר – תחמנות במקום הכי נכון…

טיפש וכספו היו מאוד ברי-מזל לפגוש אחד בשני מלכתחילה.”   אנונימי.

בן, לא משנה כמה תרחיק במסעותיך, לא משנה כמה חכם תהיה, זכור תמיד את המשפט הבא: יום אחד, במקום כלשהו, יגיע אליך מישהו והוא יראה לך חפיסת קלפים חדשה לגמרי שהחותם שלה טרם נשבר, והוא יתערב כנגדך שהנסיך-עלה-שחור יקפוץ מתוך החפיסה ויתיז סיידר לתוך האוזן שלך.

אבל בן, אל תתערב אתו, כי תהיה בטוח מרגע שהתערבת, שאוזנך תהיה מלאה בסיידר.”   דאמון רניון

ת תח תחמ תחמן מיומן - הקוסם אורי אשכנזי OMG

אל תעבוד עלי

לעבוד על מישהו זה קצת כמו להטיל חכה למים ולחכות שמישהו יתפוס את הפיתיון. לא, לא, אני לא מתכוון לדגים, אם כי אני בטוח שיש כאלה שמרוויחים מהם לא רע. אני מדבר על אמנות. אמנות ששמה הוא: עבודה בעיניים או תיחמון.

אז בואו, תחמנים שלי, נתחיל עם התרמית שלנו…

רק כובע ושקל

הצטיידתי בכובע ובשקל אחד וניגשתי לפגוש את החברים בבר. כשחבר הזמין כוסית משקה כיסיתי את הכוס שלו בכובע ואמרתי לו: “אני מתערב אתך שאוכל לשתות את תכולת הכוס הזאת מבלי לגעת בכובע”.

לאחר שיישבנו את גובה הסכום התכופפתי מתחת לשולחן ועשיתי כל מיני קולות משונים של שתיית משקה. נעמדתי ואמרתי לו – “שתיתי”. הוא אמר שזה לא יכול להיות ואז סימנתי לו להרים את הכובע ולבדוק בעצמו.

זהו הרגע שבו כל הפתיים מתגלים בשיא פראייריותם,- הם מרימים את הכובע כדי לבדוק אם באמת שתית. אז כמובן ניצלתי את העובדה שהוא הרים את הכובע.  לקחתי את הכוס ושתיתי את תוכנה!

כסף קל. “הפסדת חבר, אני לא נגעתי בכובע, אתה נגעת.”

כשהפתי חושב שהוא חכם…

בשלב זה חברי מחה ואמר שזה טריק שכל אחד יכול לעשות. התווכחתי אתו על הנקודה הזאת עד שהוא הציע לנסות לעשות את זה לי. אמרתי לו – לך על זה.

הוא הזמין עוד משקה ואמר לי “אני מתערב אתך שאני יכול לשתות את המשקה בלי לגעת בכובע”. הוא התכופף מתחת לבר כדי לעשות קולות של שאיבה ואילו אני ניצלתי את הזמן הזה כדי להרים את הכובע, לשתות את המשקה ולכסות שוב עם הכובע.

הוא התרומם מהמופע האודיופוני המשלהב שלו והכריז: “שתיתי הכל!”. אמרתי לו שזה לא יכול להיות והרמתי את הכובע בחוסר אמון. הצופים מהצד היו משועשעים אבל חברי היה המום ובהה בכוס הריקה בתימהון.

אמרתי לו שאין לי מושג איך הוא הצליח לעשות את זה ונתתי לו את סכום הזכייה בחזרה. אמרתי לו שהייתי רוצה לנסות את זה שוב, אבל הפעם לאף אחד אסור יהיה להרים את הכובע. בנוסף על כך, בגלל שהוא הצליח להערים עלי כל כך טוב, אני מתערב הפעם רק על שקל אחד.

הוא הזמין עוד משקה וכיסה אותו בכובע, סימן עבורי להתחיל.

הרמתי את הכובע ושמתי אותו על הראש, לקחתי את הכוס ושתיתי אותה בלגימה אחת.

חברי התמרמר ואמר שאסור היה לי לגעת בכובע ואני הודיתי באשמה.

הארי אנדרסון - שחקן וקוסם

“נכון, הפסדתי. הנה השקל שלך!” אמרתי לו וזרקתי אליו את השקל, בזמן שיצאתי מהבר.

הוא חייך לעצמו, מנצח.

ו…אני חושב שהוא למד את הלקח שלו כשהברמן הגיע אליו עם החשבון.

מבוסס על פרק בספר “Games you can’t lose” של הארי אנדרסון ז”ל ( השחקן הראשי בית דין לילי וגם בסידרה דייב וקוסם מגניב בזכות עצמו’ כפי שניתן לראות בקליפ המצורף)

רוצים ללמוד קסמים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × 5 =