מנהיג או קוסם?! – סדנת מנהלים בנושא מנהיגות

“אין רואים את הרוח, אבל היא הנוהגת את הספינה, ולא הסמרטוטים האלה המתנפנפים מעל התורן לעיני כל.” – חיים נחמן ביאליק

אפשר להאחז באויר

פעילות גיבוש בנושא מנהיגות…

קוסם גורם לאנשים להאמין שהוא יכול לעשות את הבלתי אפשרי. אילו יכולתם לעשות את הבלתי אפשרי בחייכם, במקום העבודה, בעסקים, כיצד היו נראים חייכם?

פעילות שמתאימה לקבוצה שרוצים לקרב בין חבריה כדי ליצור שיתוף פעולה פורה. משהו שידבר לכולם, יניע אותם, ויגרום להם לחצות את הגבול ולעשות משהו שהם עצמם לא האמינו שהם יכולים, ולהצליח.

הצלחתו של הטריק נובעת בעצם מאי-הבנה. מופע קסמים בנוי ברובו מהבאת הקהל לאבחנות שגויות הנגרמות בגלל שהחושים שלנו לא תמיד קולטים את המציאות נכון, – זה נכון גם בחיים. הקליטה של המציאות, בין אם היא מדוייקת או לא, והעיבוד השכלי שלה הם שמעצבים את השקפת העולם ודרכי הפעולה שלנו.
אפשר להקביל “בעיה” ל”קסם”. שניהם מתקיימים בגלל הפן הנסתר שלהם. ההבדל הוא רק בחיוביות או השליליות שאנו מייחסים להם.

מי, מה ולמה…

למדתי קסמים אצל כמה מהענקים הבלתי מעורערים של עולם הקסמים (לארי ג’נינגס, דאי ורנון ואחרים) במג’יק קאסל בלוס אנג’לס במשך שנתיים וכשחזרתי לארץ הפכתי למורה ומנטור של קוסמים צעירים כגון אמיר לוסטיג, איתי אשר מאיר, אסי ווינד ואחרים. בנוסף להופעותי הבידוריות, סייעתי לחברות לקדם מכירות בתערוכות מקצועיות והנחיתי כנסים בארץ ובעולם.

כבר מילדותי, נחשפתי לרוחניות, דת ופילוסופיה. המסע שלי עבר תרבויות ואמונות שונות ומתישהו גיליתי שהקסמים שלי הם בעצם תשובות לשאלות רוחניות, פילוסופיות וחברתיות. משך מספר שנים הגעתי לעשרות בתי ספר ולדבר עם תלמידים על אושר כדי לעזור להם למצוא דרכים להימנע מאלימות. באמצעות עבודה עם הילדים הגעתי לתובנות מרתקות הנוגעות לכולנו. החלטתי למצוא את הקוסם שקיים בתוך כל אחד מאיתנו!

כשנאלצתי להתמודד מול השאלה “פירסום vs הגינות” בחרתי באופן שונה מיתר חברי הקוסמים, ומאז החיים המקצועיים שלי השתנו.

קסם או טריק?

במהלך הפעילות אני מביא את הקהל לקרוא תיגר על הנחות, לשנות תבניות חשיבה, ולאפשר לשינוי להתרחש. תוך התמודדות עם ספקנות ופליאה נמצא כיצד אפשר לעורר אמונה בעצמנו ובאחרים. הפעילות כוללת צפייה בקטעים שאציג (כשהתנאים מתאימים אפשר גם להקרין קטעים), למידה ותרגול של קסמים, משחקים המשתפים את הקהל, ולבסוף חוויה משותפת של נצחון הרוח על החומר.

את הפעילות ניתן לבצע כמופע(כשעה ורבע), כהרצאה פעילה(כמעט שעתיים),  או כסדנה ממשית (שלוש שעות ויותר).

אם אתם מעוניינים במופע, אז הנה הדף המתאים – נ.ב. איפה הקסם?
קסמים ומנהיגות

מה לומדים בסדנה?

גיליתי שגם מנהלים, ממש כמו קוסמים, יודעים לקחת קבוצת אנשים מגוונת, לחבר ביניהם בדרכים שונות, לכוון אותם לעבר מטרה משותפת ואז להשפיע עליהם להאמין בה וביכולת שלהם להגיע אליה.

נלמד להגיד משהו כך שיקשיבו לנו, לא מתוך יראה, אלא מתוך סקרנות.

נגלה את האסטרטגיה להשגת מטרות הנראות כאילו אינן ברות השגה.

נלמד לבצע קסם או שניים, רק כדי להבין מהם השלבים הנחוצים להבאת הקסם לכדי קיום.

ניצור חוויה משותפת של ניצחון המחשבה על החומר.

למה זה טוב? מה זה יעשה לנו?

קסם איננו טריק. קסם הוא חוויה נפלאה שמחברת את האדם עם כוח גדול ממנו.

“הטבע מראה לנו רק את זנבו של האריה. אבל אין ספק בדעתי שהאריה הוא חלק ממנו, גם אם הוא אינו יכול לחשוף את עצמו בבת אחת בשל מימדיו העצומים.”  – אלברט איינשטיין

שאלות לגבי אופי הפעילות?

מוזמנים להתייעץ איתי בטלפון 052-2624043 או לשלוח אלי את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם.

במקרה של בעיה בשליחת הטופס נא היכנסו לדף צור קשר או התקשרו לטל: 052-2624043