אודות

אפשר לשתף את הקסם...

עולם הקסמים של אורי אשכנזי

שלום לך,

אחת מההופעות הראשונות שלי כקוסם - בבית הספר היסודי אורה בו למדתי עד כיתה ח'
אחת מהופעותי הראשונות כילד בבית הספר אורה ברמת-גן

ברוכים הבאים לעולם הקסמים והפליאה של אוֹרי אשכנזי.

עולם הקסמים תפס אותי כבר כילד, לא רק בטריקים ואשליות, אלא גם בניסים. תמיד חיפשתי את הנקודה שבה האמונה בקסם מביאה את הבלתי יאמן לקרות.
העיסוק בקסמים ואמנויות הנסתר מלווה אותי כל חיי. את אמנות הקסמים למדתי בקורסים שונים, באופן פרטי ובבילוי אינסופי בספרייה העצומה של ה"מג'יק קאסל" בלוס אנג'לס, שם שוכנת האקדמיה לאמנויות הקסמים. למדתי תיאטרון בקולג' בארה"ב וכן המשכתי עם עוד קצת לימודי משחק ב"בית-צבי" ברמת-גן. בין לבין, למדתי גם על דתות ופילוסופיות שונות וחיפשתי את המשותף והשונה.

כקוסם יש לי את המקצוע ההגון ביותר: אני מבטיח לכם שאני "אעבוד עליכם", ואז אני מקיים בדיוק את מה שהבטחתי…

אולי תופתעו מהעובדה שלמרות שאני מייצר אשליות לרוב, התשוקה האמיתית והחיפוש המתמיד הוא אחר האמת… זו שנמצאת נסתרת תמיד, אבל משפיעה על הכל. אמת שהיא קסם. מתוך כך גם תשוקתי לנושא של אשליות. מעט מהדברים הללו אני גם מפרסם במאמרים הרבים אודות נושאים שונים באתר.

עוד אודות עולם הקסמים של ילדותי ניתן לקרוא כאן.

תחומי פעילות

בהופעה באילת עם האסיסטנטית שלי
עולם הקסמים שלי בבית מלון באילת (עם שרית סבו)

בשנות ה-90 הופעתי בבתי-המלון באילת, שם רכשתי ניסיון רב ובניתי רפרטואר עשיר של קטעי קסמים וטלפתיה (מנטליזם) המתאימים לבמה (סטנד-אפ) ומופעי שטח אינטימיים(לקלוז-אפ).

כשעברתי לתל-אביב (2000), גיליתי שאני יכול לעזור לחברות לשווק את המוצרים והשירותים שלהן באופן קסום באמצעות המיומנות שלי ולגרום למוצר להיתפס כמדהים.

הניסיון שרכשתי במופעי במה ורחוב בארץ ובחו"ל לימד אותי למשוך קהל וליצור "WOW" באירועי השיווק; הקהל מתעניין במה שיש לי לומר על החברות – ובמה שיש להן להציע. גיליתי שהמיומנות וההומור מאפשרים לי גם להנחות אירועים בינלאומיים ולגרום לקהל לצאת מהם בתחושת פליאה.

עבדתי עם חברות מהשורה הראשונה בעולם בתחומן, כמנחה כנסים, כפרזנטור בתערוכות, ובמופעי בידור. המלצות שקיבלתי אודות השירות שלי תוכלו לראות כאן באתר.

הופעה בפני משפחת נתניהו באילת מלון הרודס
הופעה לראש ממשלה (לשעבר) ומשפחתו

בד בבד אני נהנה לשמח אנשים ביום חגם, ומופיע באירועים פרטיים המרגשים גם אותי.

הייתה לי זכות גדולה להופיע, הן באירועים פרטיים והן באירועים עסקיים, במקומות רבים בעולם: בארצות-הברית, באנגליה, בגרמניה, באיטליה, ביפן, בתאילנד, בירדן, ביוון ובאיים הקריביים.

הופעתי במג'יק קאסל (Magic Castle) בלוס אנג'לס – מועדון הקוסמים המכובד בעולם, וכן בMonday Night Magic – ימי שני קסומים בניו יורק.

הנחיתי סידרת טלויזיה בכבלים ("ש.ק.ר.") והשתתפתי בתוכניות טלויזיה רבות כגון: "בשידור חי" עם דן שילון, "מילקשייק" עם צופית גרנט, ואפילו פרק של "הפיג'מות" שהוקדש לקוסם.

מלמד, מביים ומייעץ

עבדתי יחד עם מספר תיאטראות ברחבי הארץ (הקאמרי, נוצר, יידישפיל, נא לגעת ואחרים) בייעוץ ובלימוד של קסמים ואפקטים מיוחדים. כמו כן לימדתי וביימתי קוסמים רבים; חלקם אולי יהיו מוכרים לכם מתכניות טלוויזיה למיניהן.

תרמתי מזמני, מהידע ומהמקצועיות שלי לאגודת הקוסמים – בהרצאות, בהופעות ובהשתתפות פעילה בהנהלתה. ניהלתי את "החטיבה הצעירה" לטיפוח קוסמים צעירים, ויצרתי וניהלתי את הפורומים של האגודה.

העברתי הרצאות בארץ ובחו"ל על קסמים לקוסמים וכן לימדתי אנשי עסקים כיצד לשבור את הקרח בפגישות עסקיות באמצעות קסמים. לימדתי קסמים גם בלא מעט קורסים של ליצנות רפואית.

לאחרונה אני עובד דרך עמותת "גדולים מהחיים" כ"קוסם רפואי" המגיע לבתי חולים כדי ללמד ילדים כיצד לעשות קסמים על מנת להעצים אותם ולהפוך אותם לאיתנים יותר למול הסכנות הבריאותיות.

קהילה

מופע בהתנדבות לילדים והורים בבית החולים שניידר
הופעה בבית החולים שניידר עם מתנדבים נוספים – אלון רייסר, וצביקה טוויק

אני משתדל להביא את הקסמים והשמחה שלי אל אנשים שעוברים תקופות קשות וזקוקים למעט הסחה. בעבר אפשר היה למצוא אותי באזורי מלחמה (ביישובי הגבול עם לבנון בזמן מלחמת לבנון השנייה וביישובי הדרום בזמן מבצע "עופרת יצוקה"), בבית החולים 'שניידר' ובבתי חולים אחרים, וכן באירועי התרמה למען מטרות שאני סבור כי הן בעלות ערך.

כאזרח במדינתנו המקוטבת מצאתי לנכון להצטרף לעמותה העוסקת בחינוך למניעת אלימות. בשנים 2003-2005  יצאתי מדי שבוע לפעילויות בבתי-ספר כדי להציג בפני מורים ותלמידים דרך אחרת להקניית ערכים. בפעילויות האלו עשיתי קסמים מדי פעם, אולם הקסם הגדול היה בשיחה, במשחקי התפקידים ובתובנות שהצלחתי לגרום להם (וגם לעצמי) לחוות. חלק מהתכנים האלה ותכנים נוספים משמשים אותי גם היום בהרצאות ובהפעלות שלי.

בשנת 2007 פרשתי מאגודת הקוסמים בעקבות המאבק שניהלתי מול הנהלת אגודת הקוסמים בשל תמיכתה באורי גלר והתוכנית "היורש" בניגוד לתקנון האגודה. זה נבע מתוך האכפתיות לקהל בארץ ומתוך השאיפה לערכים כגון חינוך, חשיבה ביקורתית והעלמת הבורות.

בית יתומים בתאילנד - מופע קסמים בהתנדבות - אורי אשכנזי OMG
הופעה מאולתרת בבית יתומים בתאילנד

מאז אני ממשיך לחפש דרכים להביא ערכים, כלים מנהיגותיים ואושר לקהלים בארץ ובעולם.

עולם הקסמים מתווה דרך חיים נפלאה!

בהופעות ובסדנאות שאני מעביר, אני מחבר את הקהל שלי עם חוויית הבלתי ייאמן:

  • סינרגיה (כיצד אחד ועוד אחד יכולים לעשות הרבה יותר ממה שאפילו הם עצמם מאמינים),
  • דברים שלא ידענו על תקשורת בין-אישית(טלפתיה? אנרגיה?),
  • נבואה (או יצירת מציאות?),
  • המציאות שאנו מפספסים בהתבוננות היומיומית שלנו,
  • ההשפעה שיש לנו על אחרים ועל החיים עצמם.

– אלה הם רק חלק מהתכנים שהקהל מתנסה בהם. לדעתי כולנו קוסמים…

דניאל בני הפך להארי פוטר ביום ההולדת השישי שלו

מטרתי היא לעורר מודעות לכך שבכל תחום בו אנו פועלים ניתן: לכוון ולהשיג תוצאות מרשימות יותר, למשוך תשומת לב רבה יותר למעשי הפלא שלנו, להביא ליותר פליאה ואושר בסביבתנו, וגם לחוות בעצמנו את הפלא שהיקום מאפשר לנו ליצור בו.

אז איך הקסם משפיע על החיים שלי…

בנוסף להיותי קוסם, אני אבא של דניאל שהוא מוסיקאי כבן 25, שסיים לימודי ג'אז בארה"ב וגר בתל אביב.

אני חי כבר למעלה מעשר שנים עם אהובתי ובת הזוג שלי עדנה, שהיא בעיקר אם, בת, מורה ומחנכת.

אנו חיים בתל אביב ומנסים להתמודד, לפעמים אפילו בהצלחה, עם האתגרים והתלאות שרובנו נתקלים בהם. חיפשתי, ועדיין לא מצאתי מילת קסמים שפותרת הכל, אבל יש בי אמונה שעוד אמצא… 🙂

אני מודה לך על תשומת הלב ומאחל לך יום מאושר במיוחד.

יומקסים,

אוֹרי אשכנזי

לדף עם המון קישורים בנושא קסמים ודברים נוספים.


אפשר לשתף את הקסם...