הנחיית כנסים – ניסים בעסקים


שאלו אותי “למה להשתמש בקוסם לשם הנחיית כנסים?”
cnference hoting with Magic - הנחיית כנס

קסמים הם דרך מעולה לעורר עניין, סקרנות ופליאה. זו גם דרך משעשעת לשמור על עירנותם המנטלית של אנשים. מצגות והרצאות עלולות לפעמים להיות מועברות בצורה טכנית, רובוטית או עניינית ובאופן שלא מפעיל את הרגש והדימיון אלא רק את המחשבה והזיכרון, דבר שעלול לעייף ולשעמם את המשתתפים. כדי לרתק צריך לחדש, להסעיר, לגרות את הדימיון ולגעת בקסם שקיים בכל אדם.

מסיבה זו חברות שונות מצאו שהשירות שלי יכול להוסיף עניין, הומור ומתח בימי עיון וכנסים שהם עורכים והזמינו אותי להתאים את קטעי הקסמים שלי לתוכן העיסקי שלהם. וכך הגעתי להנחות כנסים וימי עיון בתחומים שונים כמו רפואה (ימי עיון לרופאים), מזון, אדמיניסטרציה, תיב”ם, תוכנה, תקשורת, חקלאות ועוד.

לפני כל אירוע כזה אני נפגש עם נציגי החברה, לומד את התכנים הרלוונטיים למוצרים שהם רוצים לקדם, סוג הקהל שיגיע, לומד את השפה שהנוכחים ישתמשו בה, מה האוירה שהחברה רוצה ליצור, במי להתמקד ועוד. לאחר שאני אוסף את הנתונים, אני בונה קטעים שמותאמים לצרכי החברה ומוצא איך לשלב אותם במהלך היום בין ההרצאות ולפעמים גם כחלק מהן.

לדוגמה, בשנת 2008, חברה ששכרה את השירות שלי הטיסה אותי לתאילנד על מנת להנחות כנס שערכה לכ100 לקוחות שלה מדרום מזרח אסיה, אוסטרליה וניו זילנד. בכנס, בנוסף להנחייה הסדירה של הכנס, שילבתי את הקסמים כמטפורות לקסם שהחברה מספקת ללקוחותיה. (לינק למכתב המלצה בעקבות הכנס)
בערב הפתיחה, בסעודה חגיגית על החוף, עברתי עם הקסמים שלי משולחן לשולחן ועשיתי קסמים שעזרו לשבור את הקרח בין הנוכחים המשתאים. יצרתי חיבורים בין אנשים ממקומות שונים בעולם. למשל, גרמתי לאדם מטאיוון לגלות על מה חושב שכנו לשולחן שמגיע מאוסטרליה, כשעזבתי את השולחן הם ממשיכים לדבר גם על נושאים אחרים.
cnference hoting with Magic - הנחיית כנס

במהלך ימי הכנס חיברתי בין התכנים של הנואמים, לקסמים שעשיתי, ולקסם של החברה. הכל צריך לזרום וכולם צריכים להיות ערניים… מדי פעם, אם יש תחושה של עייפות, אני (בעידודם של המארגנים) יכול פתאום להפתיע בקסם מעורר, משחק מגניב ועוד. לשמחתי כל המרצים היו מצוינים והקהל צחק והשתתף במהלך היום כולו, למרות שאנגלית היא לא שפת האם של כולם.
כל משתתפי הכנס (גם אני כמובן) לנו באחד מהמלונות המפוארים באי וכשפגשתי מי מהאורחים בחדר האוכל או בקפה, שמרתי על האופי המקסים שלי, שאלתי אם זקוקים למשהו ואם ביקשו אפילו עשיתי קסם או שניים. (זה אפילו קרה בבריכה כשהייתי בבגד ים וכל מי שהיה בסביבה נפל מהרגליים ברוב צחוק)
הכנס התרחש בעונת הגשמים ובמהלך יום ההרצאות העיקרי ירד בחוץ גשם ללא הפסקה. לאחד הערבים היתה מתוכננת לנו הפלגה קצרה, ארוחת ערב במקום פתוח עם ריקודי פולקלור, הפרחת כדורים פורחים קטנטנים וזיקוקין. מנכ”ל החברה (שהיה מאוד סקפטי לגבי הרעיון של קוסם בכנס של החברה שלו אבל כשהוא ראה שהדברים זורמים התרצה) ניגש אלי בצהרי היום בבדיחות ושאל אם אני יכול לעשות קסם שבערב לא ירד גשם. מייד השבתי לו “בטח, ממתי עד מתי?” הוא צחק ואמר לי מ6 עד 10. אמרתי לו שאני מארגן את זה… בצחוק כמובן. אבל זה לא ייאמן – זה בדיוק מה שקרה!!!

חמש דקות לפני השעה היעודה הפסיק הגשם… ולתדהמתי הרבה, הגשם לא חזר אלינו עד שהתחילו הזיקוקין של סוף הערב בערך בשעה 10 בלילה. אני חושב שעד היום הוא שואל את עצמו אם אני רק עושה טריקים או שיש לי כוחות על טבעיים כלשהם.

הכנס הצליח מעל ומעבר למצופה ותגובות המשתתפים היו נלהבות, וזה מה שאנו רוצים, לא? שיזכרו אותנו באופן החיובי ביותר.
cnference hoting with Magic - הנחיית כנס

מעניין שההמלצה לשירות שלי הגיעה מהמארגנת המקומית. היא ראתה אותי שנתיים קודם לכן בכנס עם חברה אחרת ומאוד התרשמה הן מהיכולת המקצועית שלי והן מהרצון שלי לעזור גם בדברים שלכאורה לא קשורים אלי… סיפרתי לה במהלך אחת מפגישותינו על כך ששבועים קודם לכן, במהלך מלחמת לבנון (2006), יצאתי לאזורים המופגזים ותחת אש עברתי בישובי הגבול כדי להופיע בפני אלו שהיו אמיצים מספיק בשביל להישאר שם. זה כנראה הרשים אותה מאוד. היא ביקשה לקחת אותי בעצמה לשדה התעופה ביום האחרון לשהותי. בדרך היא קנתה המון מצרכי מזון ועצרה במעין בית יתומים שבו, כך סיפרה, היא מדי פעם מחלקת מזון ודברים לילדים הנזקקים. עזרתי לה כמובן לחלק את הדברים וגם עשיתי להם קצת קסמים (לא היו עלי הרבה כי הרוב היה ארוז טוב במזוודות) בעיקר בפנטומימה והילדים היו מאושרים וגם אני, כי אין אושר גדול יותר מהידיעה שיש ביכולתך להביא אושר רב גם לאלה שאינך יכול לדבר בשפתם.

המעשים הטובים שלנו כנראה מחזירים לנו בשפע… ויכול להיות שהדברים שאנחנו עושים לצד הדבר העיקרי, הם שגורמים לנו להיחרט בזיכרונם של האנשים, לטוב ולרע.

אלו הם הערכים שלנו, העקרונות לפיהם אנו פועלים.
יכול מאוד להיות שזהו הקסם האמיתי שלנו.

אם מצאת שזה מעניין אותך, אשמח להציע גם לך את השירות שלי כמנחה לכנס.

אורי.


אודות קוסם ומנטליסט - אורי אשכנזי

אורי אשכנזי - קוסם ומנטליסט. כקוסם יש לי את המקצוע ההגון ביותר: אני מבטיח לכם שאני "אעבוד עליכם", ואז אני מקיים בדיוק את מה שהבטחתי… למרות שאני מייצר אשליות, התשוקה האמיתית והחיפוש המתמיד הוא אחר האמת… זו שנמצאת נסתרת תמיד, אבל משפיעה על הכל. הקסם האמיתי. מעט מהדברים הללו אני גם מפרסם במאמרי האתר. אני נהנה מאוד להקסים אנשים ולגרום להם לראות דברים אחרת. מקווה לפגוש ולהקסים גם אותך! Ori Ashkenazy OMG - Magic that makes sense! - Shows, Lectures, Magical Promotional Attraction

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

13 + 5 =