עצות לתערוכה

רעיונות שיווק למשתתפים בתערוכות מקצועיות

הסיוט של מנהל שיווק הוא תערוכה עם אפס תנועה. בעצם יש גרוע מזה… תערוכה עם תנועה רבה אבל אפס ביקורים בביתן שלו, ולכן אני מצרף כאן מספר רעיונות שיווק למשתתפים בתערוכות מקצועיות.

הולכים לתערוכה…

תמונה מתערוכה בארהב

בעידן המדיה של היום נעשה קשה יותר לתפוס ולשמור על תשומת הלב של הצופים באמצעים הרגילים. אך למרות שאנשים לא רוצים לעמוד ולשמוע הרצאת מכירות ארוכה, הם כן יהיו מוכנים להעניק מזמנם היקר אם תתן להם חוויה שקשה להם לוותר עליה.  באמצעות תכנון נכון תוכל לצמצם את הביזבוז ולמקסם את הרווח על ההשקעה שלך.

אז מה אני מציע…

ראשית, בדוק את אתר הבית של התערוכה ומצא את המדריך למציגים. שם תוכל למצוא מידע לגבי הכללים וההגבלות שעלולים לחול לגבי פעילויות שיווק במתחם התערוכה.

שאל את עצמך את השאלות הנכונות:

  1. מהי המטרה העיקרית שלי? (מכירה, השגת לידים, סקרים, יידוע לקוחות, וכו’)
  2. מיהו קהל המטרה שלי?
  3. היכן יהיה ממוקם הביתן שלי פיזית בתערוכה?
  4. כיצד אמשוך קהל אל הביתן?

באופן סטטיסטי, ביתן הממוקם בהצטלבות של מעברים מאפשר למציגים להיראות וגם נותן מקום רב יותר לקהל להתאסף כדי לצפות במופע או בהרצאת מכירות. ביתן הממוקם במרכז שורת ביתנים יזדקק לפעילות שיווקית מחוץ לביתן על מנת למשוך לשם קהל.

כאשר יש באפשרותך, הצג את המוצרים באופן ממשי. אנשים יכולים להתייחס לדברים שהם יכולים לראות ולמשש בידיים. לחברות רבות בתערוכה הדבר לא מתאפשר מסיבות שונות, למשל חברות המציגות שירותים אינן יכולות לבצע הדגמה מעשית. לכן, רוב החברות הללו פשוט מספקות מתנה או פרס או אפילו מודל כלשהו כדי למשוך קהל, אך מידת ההצלחה של אסטרטגיה זו מוגבלת.

מנטליסט, אמן חושים או קוסם לתערוכה?

תמונה מתערוכה בתאילנד

מחקר שבוצע על ידי חברה עצמאית מראה כי שירות של קוסם או מנטליסט לקידום מכירות בתערוכה יכול להוות גורם משיכה מעולה לעצירת תנועה בתערוכה. קוסם מיומן לא רק יעצור את התנועה אלא גם ישמור על הקהל באיזור הביתן ויסייע במציאת לידים מתאימים לאנשי המכירות של החברה. המקצוען גם יספק בידור אשר נוגע באופן ממוקד למוצרים והשירותים שהחברה מציעה. מופע זה מתגבר את צוות המכירות במאמצי השיווק שלהם ונותן לקהל בתערוכה סיבה לזכור את החברה והביתן שלה.

בתערוכה האחרונה, בכל מופע עצרתי בכל מופע בין חמישים למאה איש שעמדו וצפו במופע במשך 20 דקות לפחות (זמן שבו הם לא ביקרו אצל המתחרים). אנשים אלה חוו WOW, הקשיבו למסרים השיווקיים של החברה, השתתפו בהם וגם קיבלו מתנה שתזכיר להם את החוויה גם בהמשך.

עוד רעיונות שיווק למשתתפים בתערוכות מקצועיות

מתנות בתערוכה הן יקרות והשאלה החשובה לגביהן היא האם הן עוזרות לך להשיג את התוצאה הרצוייה. מתנות שימושיות כגון עטים או תחתיות קפה בדרך כלל לא מספקים את הקידום הרצוי.

בכל מקרה, כאשר אתה נותן מתנה יקרה חשוב לזכור להשיג את פרטי הלקוח בתמורה למתנה. ערך תמורת ערך.

באחת התערוכות האחרונות בהן השתתפתי, רצתה החברה לרשום אנשים לניוזלטר החדש שהם מפיקים. בתערוכה חילקנו פאזל קסום וממותג שהפתרון שלו הוצג רק לאלה שנרשמו לאתר החברה. לאחר ההרשמה הם הועברו לוידאו בו הסברתי להם איך לפתור את הפאזל. דרך אחרת היא פשוט לעשות הגרלה בין כל אלה שמשאירים את כרטיס הביקור שלהם…

בכל מקרה, רצוי לתת מתנה שתשאיר חותם, לא רק של הלוגו, אלא גם של המסר, ושההתעסקות איתה תהיה חווייתית, משחקית או משהו שאפשר לחשוב עליו. למשל, כאשר מעסיקים קוסם בביתן החברה, אפשר להעניק מתנות שהם טריקים הממותגים בלוגו החברה ומותאמים לנושא ואופי המוצרים. אנשים שעושים את הקסם הזה לחבריהם ומשפחתם תמיד יזכרו גם את החברה ואת המופע שהם ראו.

לפני כל תערוכה החתם את כל המעורבים על חוזים מסודרים וודא שכולם מתודרכים נכון לאירוע. צור קשר עם כל המעורבים מספר ימים קודם כדי לוודא שכולם מתואמים ללוחות הזמנים. הגע מוקדם כדי לוודא שהכל הורכב כראוי וכי יש לך אספקה מספקת של קפה או משקאות לאורך היום.

 בתערוכה בארהב עם נציגה של החברהחיסכון…

לתערוכה במרץ האחרון בתאילנד הוזמנה מערכת הגברה לשלושת ימי התערוכה, אולם בשל טעות ברישומים המערכת לא ציפתה לנו. כששאלנו כמה יעלה לשכור אותה גילינו שהמחיר גבוה מאוד. בחשיבה מהירה הצעתי לבדוק במרכז הקניות הקרוב ומשם שלחו אותי לחנות בה רכשתי מערכת הגברה שלמה ואיכותית מספיק לצרכינו במחיר של פחות מיום השכרה בודד. לפעמים שווה לבדוק אופציות אחרות.

תערוכות הן מקום שבו פוגשים אנשים רבים וכדאי לגייס לשם את אנשי המכירות החביבים והמיומנים ביותר. כדאי גם לגייס הרבה אנרגיות ומצב רוח מרומם.

בהצלחה, ולהתראות בתערוכה הבאה!

אורי אשכנזי – ההוקוס פוקוס ששם את המוצר שלך בפוקוס!
מדהים נקודה קום 🙂

OriMaGic.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × four =