סופרת וקוסם נפגשים…

אורי אשכנזי הקוסם בקטע ממופע

הקוסם פוגש סופרת

למרות שבעבר ערכתי מופעים רבים לילדים, ב10 השנים האחרונות העדפתי שלא לעשות זאת כי רציתי להדגיש את המופעים המיוחדים שלי למבוגרים, קסמים עם משמעות, וממש לא מה שמצפים מקוסם שעושה מופע לילדים. אינני בין מפריחי היונים, שולפי הארנבות וגם אין לי חיוך מעושה הצפוי מקוסם שכזה.
יחד עם זאת, אני מאוד אוהב ילדים וחושב שצריך להתייחס אליהם כאל מבוגרים ולתת להם משהו שיכול לקדם אותם בחיים. לכן, משך מספר שנים התנדבתי בתוכנית העוסקת בהדרכה למניעת אלימות, קידום סובלנות ועוד. בהרצאות אלה עשיתי מדי פעם קסם או שניים שהיתה להם משמעות לנושא השיחה, אולם רק כדי לשמור על תשומת ליבם של הילדים ולא כמופע. כשהפסקתי את קשרי עם העמותה הזאת נוצר איזשהו חלל שהיה צריך להתמלא.
את הסופרת זוהר אביב פגשתי במקרה בסדנה על שימוש עסקי בפייסבוק. במהלך המפגש התברר לשנינו שיש לנו זיקה לחינוך וכי שנינו מאמינים בסובלנות, רגישות והקשבה כבסיס לפתרון של כל בעיה. קבענו פגישה ובהתלהבותנו, החלטנו שאנו חייבים לארגן מופע משותף. משהו שיביא לידי ביטוי את הכישורים של שנינו, יפתח לילדים ונערים את כישורי המחשבה ופתרון הבעיות וגם יעודד אותם לקרוא ספרים.
לאחר מספר פגישות כבר היתה לנו תוכנית מסודרת למדי וטקסט מוכן למופע… והתחלנו בחזרות.
לאחר מספר חזרות הבנו שנינו שמופע זה לא ממש יהיה… אלא יותר סוג של מפגש. ראיון.

הקוסם מראיין את הסופרת 🙂

לאחר שאני פותח בקסם, אני מסביר שלמעשה זהו טריק, אבל יש איתי מישהי שמצליחה לעשות קסמים אמיתיים. לראייה אני מקריא מכתב של ילד שכתב לה על כך שכאשר קרא בספריה הוא פתאום הבין שלהציק ולהקניט ילדים זה בעצם לא טוב ומאז שינה את דרכיו. (באמת מכתב מרגש) וזו ההזדמנות להציג את זוהר אביב הסופרת, שנכנסת ומספרת לילדים על הדרך שבה היא כותבת, על יצירת קונפליקטים וגם על חייה כילדה, כבוגרת וכסופרת. בין לבין, אני מתערב בשיחה, ומבצע או מלמד קסמים שמבהירים את הרעיון שזוהר מספרת עליו.
הקוסם אורי אשכנזי - מדהים.קום
זוהר מספרת למשל על הדרך בה היא נכנסת לראשם של הילדים שהיא כותבת עליהם ואז אני שואל אותה: “אז את קוראת מחשבות?” דבר שמאפשר לי לעשות קסם המתחרה בכישוריה להיכנס לדמות. כאשר זוהר מספרת מהן פרשנויות וכיצד אנשים שונים רואים את המציאות באופן שונה, אני מדגים את זה באמצעות קסם שאותו אני מלמד המסביר כיצד אנו רואים את המציאות אחרת מכפי שהיא מתקיימת.

קראנו למופע “כוח הפלא” ולאחר מכן שינינו ל”קסם הסיפור”, אבל מאחר וחשבנו שאלה שמות שלא ידברו לבני הנוער הלכנו על פשוט – “מפגש סופרת וקוסם”.

אם אתם מכירים מורים, מנהלים או אנשי חינוך אתם מוזמנים לספר להם על המופע המיוחד הזה – מפגש סופרת וקוסם.

יומקסים,

אורי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 × one =